Insights Discovery®

Insights Discovery® to prosty, atrakcyjny w formie i jednocześnie oparty na solidnych podstawach psychologicznych system służący podnoszeniu efektywności indywidualnej ludzi w ich środowisku. Fundament modelu stanowi typologia osobowości Carla Gustava Junga.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadzwoń lub wyślij maila

Trzy wymiary

Trzy zdefiniowane przez niego wymiary – ekstrawersja-introwersja, myślenie-uczucia oraz doznania-intuicja, których wzajemne relacje określają typ osobowości człowieka, przełożone zostały na język kolorów symbolizujących określony zespół cech.

Cztery energie kolorystyczne Insights® – niebieska, zielona, żółta, czerwona – odzwierciedlają cztery style funkcjonowania, cztery typy behawioralne, powiązane z charakterystycznymi kompetencjami psychologicznymi.

Cztery energie

Każdy człowiek posiada wszystkie cztery energie kolorystyczne w charakterystycznej dla siebie kombinacji. Jest ona określana dla uczestników szkolenia przy pomocy Kwestionariusza Preferencji Insights DiscoveryTM. Na podstawie odpowiedzi udzielonych w kwestionariuszu przygotowywany jest Indywidualny Profil Insights DiscoveryTM, w skład którego wchodzą następujące sekcje: ogólny styl funkcjonowania, mocne i słabe strony, wartości wnoszone do zespołu, komunikowanie się, nieuświadomione aspekty wizerunku, typ antagonistyczny, wskazówki dotyczące dalszego rozwoju oraz grafy Insights®.

Warsztaty

Oprócz programu podstawowego ukierunkowanego na rozwój i podniesienie efektywności indywidualnej każdego uczestnika, prowadzimy także warsztaty oparte na metodologii Insights, a odpowiadające na specyficzne potrzeby, skoncentrowane wokół skutecznego wpływu i sprzedaży, komunikacji w firmie, pracy w zespole oraz motywacji.

Inne spojrzenie

Podstawą do tworzenia wygrywających organizacji na konkurencyjnym rynku, nawiązywania skutecznych i satysfakcjonujących relacji biznesowych, a także relacji osobistych jest efektywna komunikacja interpersonalna.

Jeśli potrzebujesz spojrzenia z innej perspektywy na trudne sytuacje biznesowe, relacje w zespole, czy szukasz zastrzyku zrozumienia, motywacji i pozytywnej energii, podnoszącej morale pracowników w Twojej firmie, Insights Discovery® jest optymalnym wyborem.

Oczekiwania uczestników

Nasze wieloletnie doświadczenia trenerskie pokazują, że nie jest łatwo sprostać potrzebom uczestników, którzy oczekują wiedzy niebanalnej, ale prostej w użyciu i dającej jednocześnie szybkie efekty. Nie łatwo przełożyć teorie psychologiczne na praktyczne ich wykorzystanie w życiu, zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowanie narzędzi psychometrycznych. Insights Discovery® daje takie możliwości – to przystępna, intuicyjna i wysoce efektywna metoda, której kompleksowość odzwierciedla i umożliwia zrozumienie szerokiego spektrum zachowań ludzkich w sytuacjach zawodowych oraz osobistych. Gdy rozpoczniesz podróż z Insights® „nic już nie będzie takie, jak było do tej pory” – tak mówi wiele osób, które poznały i doświadczyły przygody z „kolorami” Insights®.