Narzędzia psychometryczne

Jeśli Twoja firma potrzebuje psychologicznego wsparcia w podjęciu ważnych dla biznesu decyzji personalnych, Grupa Teraz pomoże w efektywnym wykorzystaniu poniższych narzędzi psychometrycznych.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadzwoń lub wyślij maila

Extended DISC

Extended DISC jest profesjonalnym narzędziem diagnozującym organizacje, zespoły oraz indywidualny potencjał pracowników. Model zbudowany jest w oparciu o teorię Carla Gustava Junga. Unikalny system budowania raportów umożliwia różną, w zależności od potrzeb, prezentację wyników zarówno dla pojedynczych osób jak i grup. Kwestionariusz Analizy Indywidualnej Extended DISC, został adaptowany kulturowo oraz walidowany statystycznie dla polskiej populacji. Jest z powodzeniem stosowany w Polsce od ponad 10 lat w ponad 1 000 organizacji.

Analiza Indywidualna jest stosowana w wielu organizacjach na świecie, między innymi w takich obszarach jak: rekrutacja, budowanie ścieżek kariery, awanse wewnętrzne, coaching i mentoring oraz programy rozwoju umiejętności przywódczych.

Insights Discovery®

Insights Discovery® jest licencjonowaną metodą diagnozującą i opisującą indywidualny styl funkcjonowania oraz jego konsekwencje dla interakcji zachodzących pomiędzy jednostką a jej środowiskiem społecznym. Insights Discovery® jest narzędziem, którego podstawą jest teoria osobowości Carla Gustava Junga. Kwestionariusz Preferencji Insights Discovery został zwalidowany w populacji polskiej.

Uzyskane rezultaty świadczą o wysokiej rzetelności oraz trafności narzędzia. Jak żadne inne narzędzie psychometryczne, Insights Discovery® z jednej strony podkreśla indywidualność człowieka, pomagając zrozumieć co leży u jej podstaw, z drugiej zaś nie zamyka go w sztywnych ramach jednego typu, pokazując ścieżki rozwoju i potencjalnych zmian osobowości.

MindSonar®

MINDSONAR® nie jest testem osobowości, jest SONAREM UMYSŁU.
MINDSONAR® dostarcza informacji na podstawie których można określić kluczowe strategie mentalne … i co ważniejsze zaplanować ich rozwój lub zmianę.
MINDSONAR® mierzy style myślenia i bada motywatory zachowań, czyli te aktywności umysłu, dzięki którym postrzegamy rzeczywistość w indywidualny sposób, podejmujemy decyzje, uczymy się, a także lubimy coś robić lub nie lubimy tego.
MINDSONAR® umożliwia poznanie sposobu myślenia i motywacji w KONTEKŚCIE, czyli w określonej przez respondenta, konkretnej sytuacji (np. ja podczas rozmowy rekrutacyjnej) albo w pewnej ich kategorii (np. ja w relacji z szefem lub ja podczas wypraw wysokogórskich).
MINDSONAR® opiera się na dwóch teoriach: wartości Graves’a i metaprogramów (wzorce sposobów myślenia).
Twórcą tego narzędzia jest Jaap Hollander.